Wczytuję dane...
Gwarancja: 5 lata
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: ARAI

Kask motocyklowy RX-7V to największe osiągnięcie laboratoriów Arai. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wykonania skorupy PB-SNC², zaawansowanemu systemowi mocowania wizjera VAS (Variable Axis System) oraz nowemu, jeszcze bardziej dopasowanemu wnętrzu Arai po raz kolejny wyznacza standardy w segmencie kasków premium. Odporny na zarysowania i odkształcenia wizjer z wkładką Anti-Fog czy w pełni regulowana, wielokanałowa wentylacja górna podkreślają niezwykłe przywiązanie konstruktorów Arai do każdego szczegółu. Arai nieustannie stara się udoskonalać proces „odbijania” energii podczas testów w naturalnych warunkach. Dzięki nowej silniejszej i gładszej skorupie oraz systemowi VAS, kask motocyklowy RX-7V jest bliżej idealnego kształtu niż jakikolwiek inny model w historii. W rezultacie RX-7V bez najmniejszych trudności przeszedł testy do wyśrubowanego certyfikatu bezpieczeństwa Snell.

Model:
Kask, na którym zobaczymy najnowsze barwy IOM TT 2016, to model Arai RX-7V. To następca legendarnego kasku RX-7 GP. Nowy RX7 V dzięki nowym rozwiązaniom zapewnia nam jeszcze wyższy poziom ochrony.

Malowanie:
Designem zajął się włoski projektant Aldo Drudi. Jest związany z projektem od samego początku. Na modelu pojawią się charakterystyczne elementy, takie jak „Triskelion”, logo TT, a także słowa „Ellan Vannin”. Jest to określenie na Isle of Man w języku Manx, używanym przez rdzennych mieszkańców wyspy Man.

Skorupa:
Atestowana skorupa została wykonana w technologii SNC2 - Structural Supernet Composite (kilka warstw super włókien szklanych nakładanych na skorupę kasku, wzmacnianych specjalną siatką). W RX-7V zastosowano także wzmocnienie PB (Peripheral Belt) - na czole kasku umieszczono specjalną taśmę z ultramocnych włókien szklanych, co poprawia o 40% odporność na uderzenia (technologia została przetestowana w Formule 1). Co więcej, w Arai RX-7V użyto nowego systemu blokady szyby, zainspirowanego rozwiązaniem z Formuły 1.

Aerodynamika:
Arai RX-7V, jak wszystkie modele marki, jest perfekcyjnie aerodynamiczny. Wysuwany spoiler pod podbródkiem zapobiega podwiewaniu powietrza do kasku, poprawiaj przepływ powietrza wokół szyi oraz zmniejsza turbulencje. Srzydełko aerodynamiczne zwiększa stabilność kasku przy dużych prędkościach. Dyfuzory TYPE-12 stabilizują opływ powietrza. A całość waży - uwaga - jedynie 1560 g.

Polecamy